- Locatie
N.v.t.
- Voorzitter
- N.v.t.
- Toelichting
-
Onder Ingekomen raadsstukken kunt u raadsstukken vinden die gedurende één week door de griffie zijn ontvangen. Deze raadsstukken worden gepubliceerd onder één datum aan het eind van een week zodat er een overzicht ontstaat van de in die week ontvangen raadsstukken. Dit staat los van de daadwerkelijke publicatiedatum van raadsstukken, deze datum wordt links van de raadsstukken weergegeven. Onder Ingekomen raadsstukken worden geen stukken opgenomen die door burgers dan wel instellingen binnen of buiten de gemeente zijn verstuurd naar de gemeenteraad/griffie. Deze stukken worden opgenomen in de Lijst van Ingekomen Stukken (LIS). De LIS is te vinden op de agenda’s van de raadsvergaderingen.
Agendapunten
-
17.12.25
In september 2025 heeft het college besloten een samenwerkingsovereenkomst op te stellen met de Stichting Huygensmuseum (ID 4398). De samenwerkingsovereenkomst is één van de sturingsmiddelen die de gemeente inzet om een betere grip op het gezond functioneren van het museum te garanderen. Conform het collegebesluit (ID 4398) zijn er in de overeenkomst afspraken opgenomen over de acties, resultaten en meetbare doelstellingen, de bestuursstructuur tussen de stichting en vereniging en de cyclus van monitoring op het uitvoeren van het meerjarenbeleidsplan. Met dit collegevoorstel wordt de betreffende samenwerkingsovereenkomst aangegaan
Bijlagen
-
17.12.25
Bijlagen
-
17.12.25
Bijlagen
-
17.12.25
De gemeente stelt subsidie beschikbaar voor de ondernemersfondsen in de centrumgebieden Leidschendam Centrum en Huygenskwartier Voorburg. De ondernemersfondsen zorgen voor levendigheid, stimuleren lokale ondernemers en trekken bezoekers vaker naar de centrumgebieden. De ondernemersfondsen krijgen vrijheid om zelf te bepalen hoe zij de subsidie inzetten, mits het bijdraagt aan een levendig en aantrekkelijk winkelgebied. Dit wordt vastgeleged in het eerste addendum op het bestaande convenant.
Bijlagen
-
17.12.25
Het vastgestelde beleid is erop gericht om inwoners met een bijstandsuitkering zoveel mogelijk mee te laten doen in de samenleving via werk of (voor inwoners met een grote afstand tot de arbeidsmarkt) via sociale activering/ participatie. Dit is vanuit de overtuiging dat werk en/ of participatie meer is dan inkomen en tegenprestatie, maar een verbetering van de sociale contacten, persoonlijke ontwikkeling, draagstructuur, welzijn en zelfredzaamheid.
Om dit te realiseren zijn in het beleidsplan Re-integratie en Participatie 3 pijlers ontwikkeld:- Beperking van (her)instroom in de uitkering
- Duurzame uitstroom van de re-integratiegroep richting werk of studie
- Doorstroom van de participatiegroep
In deze brief wordt de raad per pijler geïnformeerd over de bereikte resultaten. Er wordt vooral ingezoomd op de inzet van de participatieconsulenten, de leerwerkmakelaar en de matchmakers. Verder wordt de raad geïnformeerd over de samenwerking met de gemeente binnen de arbeidsmarktregio Zuid Holland Centraal om de dienstverlening richting inwoners op het gebied van werk, studie of personeel zowel lokaal als regionaal te versterken. Deze dienstverlening wordt lokaal aangeboden via het inlooppunt Werkcentrum in de bibliotheek binnen de gemeente en regionaal via het centrale Werkcentrum in Zoetermeer.
De resultaten van deze dienstverlening aan de inwoners staat vermeld in bijlage ‘Rapportage Werkcentrum’.
Tenslotte wordt in deze brief ingegaan op de twee wetten die in 2026 van kracht zullen gaan. Het gaat om de Wet Participatiewet in balans en de Wet van school naar duurzaam werk. De Participatiewet in balans heeft tot doel de Participatiewet beter te laten aansluiten op de mogelijkheden en omstandigheden van de bijstandsgerechtigden. Gemeentes zullen meer maatwerk aan de inwoners moeten bieden. De Wet van school naar duurzaam werk moet de verbetering mogelijk maken van de ondersteuning en begeleiding aan kwetsbare jongeren bij de overgang van school naar werk, en het behoud van werk bij (dreigende) werkloosheid. Om deze opdracht uit te voeren dienen scholen, doorstroompunt en gemeentes samen te werken.
Met instrumenten die in het beleid zijn vastgelegd voor de dienstverlening aan de inwoners anticipeert de gemeente op deze twee wetten.Bijlagen
-
17.12.25
Met de raadsbrief wordt de raad geïnformeerd over de ontwikkelingen met betrekking tot Zuid Hollands Programma Landelijk Gebied
Bijlagen
-
17.12.25
Bijlagen
-
17.12.25
vaststellen incidentele subsidie suicidepreventie Indigo Preventie
raad via Raadsbrief te informerenBijlagen
-
17.12.25
In 2022 is het Integrale Zorg Akkoord (IZA) afgesloten. Het IZA heeft als doel de zorg voor de toekomst goed, toegankelijk en betaalbaar te houden. Hiervoor zijn afspraken gemaakt tussen het ministerie van VWS en een groot aantal partijen in de zorg, waaronder de VNG en overkoepelende organisaties van ziekenhuizen, de Geestelijke gezondheidszorg (GGZ) en huisartsen. Het IZA wordt regionaal uitgewerkt. De samenwerkingsregio bestaat uit de gemeenten Den Haag, Leidschendam-Voorburg, Wassenaar, Zoetermeer en Rijswijk (regio Haaglanden Gezonder!).
Voor de inzet van gemeenten heeft het Ministerie VWS de SPUK (Specifieke Uitkering) IZA opgesteld met een bijhorend regioplan. Dit zijn tijdelijke middelen van 2023 tot en met 2026 om te investeren in gezondheid en preventie.
In april 2025 is de raad van de gemeente Leidschendam-Voorburg met een raadsbrief geïnformeerd over het Integraal Zorg Akkoord (IZA), het doel, het regiobeeld en het Regioplan IZA Haaglanden en de wijze van samenwerking in regio Haaglanden. Ook bevatte de raadsbrief informatie over een aantal projecten op het gebied van preventie, thuis ouder worden en mentale gezondheid die de gemeente met IZA middelen in 2025 is opgestart (zie raadsbrief 4250).
Voor 2026 is voor de gemeente Leidschendam-Voorburg een budget van € 810.966,- beschikbaar gesteld voor deze drie prioriteiten door middel van de SPUK IZA 2026. Landelijk is er het afgelopen jaar gewerkt aan een Aanvullend Zorg en WelzijnsAkkoord (AZWA). Op 8 september 2025 is het AZWA ondertekend door het ministerie van VWS, zorg- en welzijnspartijen en de VNG. Vanaf 2027 zal het IZA volledig overgaan in het AZWA. De gemeente Leidschendam-Voorburg heeft regionale projecten aangedragen die passen bij de doelstellingen van het AZWA, zodat deze op lange termijn geborgd blijven. Het AZWA loopt tot 2030.
Bijlagen
-
18.12.25
Toegankelijk en betrouwbaar vervoer is cruciaal voor gelijke onderwijskansen voor alle kinderen. Het huidige systeem voor leerlingenvervoer is onhoudbaar. Daarom focust het college op het aanpakken van onderliggende redenen waarom leerlingen vervoer nodig hebben. Zo worden minder leerlingen minder afhankelijk van leerlingenvervoer. Leerlingen moeten zoveel mogelijk gebruik kunnen maken van onderwijs en opvang in de buurt. Als het kan, reizen zij hier zelfstandig of met hun ouders naartoe. Als leerlingen wel leerlingenvervoer nodig hebben, dan moet dit betrouwbaar zijn en rust en routine brengen. Het college zet zich hier samen met ouders, onderwijs, de vervoerder en waar mogelijk met andere gemeenten voor in.
Bijlagen
-
19.12.25
Kernboodschap
De gemeenteraad heeft gevraagd om een onderzoek naar welke stappen genomen moeten worden als de raad in de toekomst zou besluiten het restafvaltarief in de gemeente in te willen voeren.
Het college heeft hier onderzoek naar gedaan en deelt de uitkomsten van dit onderzoek met de raad.Bijlagen